Як стати лідером. Як розвинути в собі лідерські якості?

В попередній статті ми розповідали хто такий лідер. Нагадаємо: лідер вірить в те, що робить і говорить. Він упевнений, що може змінити світ і вміє транслювати свою віру так, щоб нею переймалися інші члени команди. Це не диво — це величезна робота над собою і незвичайні психологічні та інтелектуальні ресурси. 

Є лідери формальні і неформальні. Перші частіше займають відповідну посаду (староста, начальник). Неформальним лідер стає завдяки своїм здібностям і авторитету. У колективі формальний і неформальний лідер не обов’язково одна людина.

Як визначити в собі лідерські якості?

Пропонуємо десять ознак лідера. Оціни себе виходячи з цих характеристик. Раптом ти завжди був лідером, не усвідомлюючи цього! То ж загибай палець коженого разу, коли опис відповідає твоєму характеру.

 1. Відкритий: ти неупереджений і вмієш слухати чужу думку.
 2. Порадник: оточуючі часто просять поради і твоя точка зору цінна для них.
 3. Відповідальний: вмієш тримати слово, тому люди довіряють тобі.
 4. Порядний: друзі легко розповідають тобі свої секрети, без побоювань, що ти їх розкажеш іншим.
 5. Працьовитий: показуєш своїм прикладом, що працювати потрібно не покладаючи рук.
 6. Цілеспрямований: віддаєш перевагу діям, а не обіцянкам.
 7. Оптиміст: вмієш вселяти в інших впевненість, мотивувати до дії.
 8. Поважний: приймаєш людей такими, якими вони є. Вмієш знаходити в інших хороші сторони і цінувати їх.
 9. Дбайливий: турбуєшся не тільки про своє благополуччя, але і допомагаєш досягти успіху іншим.
 10. Ентузіаст: ведеш себе впевнено і пропонуєш рішення проблеми першим.

Якщо хоча б вісім пунктів про тебе, то ти можеш вважати себе природженим лідером. Якщо менше, не переймайся. Лідерські якості можна розвинути.

Кожна людина має той чи інший набір лідерських якостей. Багато з них можуть дрімати. Якщо ти поставив собі за мету бути справжнім лідером, то пора починати розвиватися в цьому напрямку. Як же розвивати лідерські якості?

 • Бути проактивним

Привчи себе до думки, що ніхто крім тебе не відповідальний за події в твоєму житті. Головне правило – перестати скаржитися на проблеми і шукати шляхи їх вирішення. Наприклад, якщо тобі не вистачає культурного дозвілля, запропонуй допомогу педагогу-організатору в підготовці шкільної вечірки.

 • Брати на себе відповідальність

Цитата «ми у відповіді за тих, кого приручили» повинна стати твоїм девізом. Частіше бери ініціативу в свої руки. Якщо організовуєш захід, продумай все до дрібниць: залучи помічників, знайди місце проведення, домовся про необхідне обладнання. І не відмовляйся від допомоги. А доручаючи комусь завдання, все одно будь готовий відповідати за результат сам.

 • Слухати і приймати критику

Доведеться звикнути до критичних зауважень на свою адресу і навчитися адекватно на них реагувати. Лідер завжди готовий до змін, навіть якщо вони йдуть врозріз з його его.

 • Не боятися нового

Лідеру постійно потрібно виходити із зони комфорту. Не бійся робити щось нове. Якщо у тебе, наприклад, немає досвіду в декоруванні залу, спробуй дізнатися все про це в інтернеті. Попроси поради у людей, які займаються подібним довше тебе.

 • Думати про інших

Прислухайся до настроїв і сумнівів оточуючих, не забувай цікавитися у знайомих і друзів їх справами. Став інтереси інших людей на рівень зі своїми. Постарайся, щоб всі в компанії відчували себе потрібними. Так колектив згуртується навколо тебе, а ти зможеш реалізувати свої амбіції лідера.

Навіть якщо не плануєш брати на себе роль лідера, окремі його якості допоможуть тобі розширити горизонти. Так ти зможеш краще справлятися з негативними обставинами, здійснювати рішучі вчинки, коли це необхідно, і відстоювати свої права.

Організація освітнього процесу в ЗНВК№19 з 02.11.2020р.
Тож які зміни чекають на нас з 02 листопада?
Previous Article
Next Article