Про «Республіку Мрія»

Дитячо-юнацька громадська організація «Республіка Мрія» забезпечує учнівське самоврядування Запорізької гімназії №19.  . 

Дата заснування – 19 жовтня 2002 року

Діє на підставі статуту та дотримується Положення про учнівське самоврядування та закони про Президента та про Вибори президента. 

Президент обирається кожні два роки. Президент сприяє розвитку самоврядування в шкільній Республіці. Йому допомагає шкільний парламент, який проводить зустрічі для обговорення актуальних для учнів проблем.

У 2022 році гімназія святкувала 20-річчя громадського об’єднання. 

У 2023-2024 навчальному році до «Республіки Мрії» входить 17 класів (2-9 класи), які називають себе містами. У кожному місті є свої органи самоврядування – мерії (активи класу). 

Органом самоврядування всієї Республіки є президентська рада. 

Президентська рада організовує все суспільне життя в Республіці, вносить пропозиції щодо вдосконалення правил життєдіяльності. 

У структурі «Республіки Мрія» передбачені систематичні заходи, де дитячий діалог повинен вирішувати проблеми шкільного життя та сприяти конструктивному розвитку кожного громадянина. 

Метою організації є формування громадянського та соціального досвіду учнів гімназії. Як кажуть активісти, вихований на демократичних цінностях громадянин Мрії зможе у майбутньому ефективно вирішувати будь які проблеми суспільства. 

Громадяни Мрії опікуються екологічними питаннями рідного краю, міста Запоріжжя, України, всієї планети. Саме тому активна діяльність спрямована на вирішення завдань екологічної освіти та виховання. Сюди можна віднести традиційні екологічні марафони, художні та фото виставки районного, міського та обласного рівнів, різнопланову туристичну роботу, участь у екологічних конкурсах тощо. 

Велику допомогу в діяльності організації надають наставники учнів – учителі та батьки. 

Структуру організації, теоретичні засади ідеології Мрії та принципи життєдіяльності (внутрішня та зовнішня рейтингова система змагання за статуси «Місто Сонячної Мрії» та «Столиця «Республіки Мрія», закони про Президента та про вибори Президента і т.д.) розробив педагог-організатор гімназії Єлькін Андрій В’ячеславович. 

Про події на території «Мрії» можна читати на сайті Медіахолдингу «Вісник Мрії» за адресою посилання 

https://vestnikm.wixsite.com/zps19/blog