Історія «Республіки Мрія»

19 жовтня 2002 року заклик адміністрації в особі її директора Ганни Олександрівни Тандура про необхідність кардинального перебудування виховної роботи було підтримано. За ініціативою вчителя хімії Запорізького навчально-виховного комплексу № 19 Єлькіна Андрія В’ячеславовича в нашій школі була створена нова дитячо-юнацька екологічна громадська організація «Республіка Мрія». За 17 років був пройдений шлях від непорозуміння та вагань до становлення бачення доцільності, від спроб та помилок до усвідомлення значення перебудови соціально-педагогічного структурування виховного процесу.

На сьогодні до «Республіки Мрії» входить 21 клас (2-11 класи), які називають себе містами. У кожному місті є свої органи самоврядування – мерії (активи класу). Органом самоврядування всієї Республіки є президентська рада. Президент обирається кожні два роки. Він організовує все суспільне життя в Республіці, вносить пропозиції щодо вдосконалення правил життєдіяльності. Президент сприяє розвитку самоврядування в шкільній Республіці. Йому допомагає шкільний парламент, який збирається для обговорення актуальних для учнів проблем.

У структурі «Республіки Мрія» передбачені систематичні заходи, де дитячий діалог повинен вирішувати проблеми шкільного життя та сприяти конструктивному розвитку кожного громадянина. Все це є метою формування громадянського та соціального досвіду наших вихованців. Вихований на демократичних цінностях громадянин Мрії зможе в майбутньому ефективно вирішувати глобальні проблеми суспільства і планети Земля. Загальновизнаними глобальними проблемами для всієї організації є екологічні проблеми рідного краю, міста Запоріжжя, України, всієї планети. Саме тому основна активна діяльність спрямована на вирішення завдань екологічної освіти та виховання. Сюди можна віднести традиційні екологічні марафони, художні та фото виставки районного, міського та обласного рівнів, різнопланову туристичну роботу і т.д.

Велику допомогу в діяльності організації надають наставники учнів – учителі та батьки. Структуру організації, теоретичні засади ідеології Мрії та принципи життєдіяльності (внутрішня та зовнішня рейтингова система змагання за статус «Місто Сонячної Мрії» та «Столиця «Республіки Мрія», закони про Президента та про вибори Президента і т.д.) розробив куратор «Мрії» Єлькін Андрій В’ячеславович. Організацію розвивальних заходів та проектної діяльності здійснює Центр виховних інновацій на чолі з переможцем конкурсу «Заступник директора з виховної роботи навчального закладу – 2006» Болковою Зінаїдою Василівною. Колектив класних керівників Мрії вкладає весь свій творчий потенціал в інноваційну виховну діяльність школярів. Важливо, щоб усі педагоги школи усвідомлювали значення нових підходів до розвитку особистості, яка покликана жити в новій системі координат та соціальних взаємовідношень – в новій демократичній Україні.

Ідея Мрії

На офіційному сайті «Республіки Мрія» розміщені публікації Андрія Єлькіна та офіційних авторів Мрії – відомих письменників, котрі дали згоду працювати в проекті лише з однією метою – роз’яснювати основоположні теоретичні передумови розвитку людини нової ери, яку всі будуть називати ім’ям – Громадянин Мрії.
Громадянин Мрії. Хто він? До чого слід прагнути? Чого він обов’язково
досягне? Яка ціна квитка до бездоганності – квитка в унікальну грандіозну країну великих можливостей? Автори Мрії відповідають на ці питання.

  1. Громадянину Мрії пропонується повірити в унікальну сутність своєї натури, усвідомити, що людина і світ навколо неї – це нерозгадана чудова таємниця. Розгадати її можна лише спираючись на власний досвід.
  2. Громадянину Мрії пропонується пройти величний і захоплюючи шлях (шлях Мрії), який здатний приборкати самовдоволення, відійти від простих схем, які себе вичерпали, які диктуються соціумом і відкрити цей світ у всієї його чарівній привабливості.

Основним засобом досягнення такої значної висоти є особлива енергія – енергія бездоганності та безконфліктності. Громадянин Мрії – це людина, яка невпинно прагне зберігати цю дивовижну енергію. Багато зроблено нами за цей час, але ще більше належить зробити. Головне, що обов’язково буде досягнуто – це віра наділених мудрістю учнів та вчителів Мрії в могутність нових інтерактивних принципів безконфліктності та бездоганності, які надають силу, знання, волю для досягнення гармонійного образу. Людина повинна насолоджуватися особливим світлом творення, який пронизує все на нашій Землі.

Офіційний сайт ДЮГЕО «Республіка Мрія»