Історія школи

Історія становлення нашої школи почалася з 1944 року, через рік після визволення Запоріжжя від німецько – фашистських загарбників, коли відкрилася українська школа №19 з чотирма російськими класами: 2 п’ятих і 2 шостих. У 1948 році російських класів стало 10, і була відкрита російська школа №49, у якій не було старших класів, учнів 9 –10 класів возили в школу №12. Українська школа №19 і російська школа №49 розташовувалися в п’яти бараках, які знаходились біля колишнього дитсадка (нині там церква), і в двоповерховій будівлі, що на Стартовій, 69 (біля автобусної зупинки).

В цей час було вкрай потрібне приміщення для школи, а у військовому містечку йшло будівництво госпіталю. І батьки учнів стали писати прохання до Києва про те, щоб будівлю госпіталю було передано школі.

У 1954 році прохання батьків було задоволене: українська СШ №19 переселилася на 1-2 поверхи, а російська школа №49 зайняла 3-4 поверхи існуючої нині будівлі. Зараз у неї є назва «стара школа».

Директором української школи був Долина Степан Михайлович, директором російської школи – Кимлач Володимир Митрофанович.

У 1965 році школи об’єдналися в одну школу №19, яка була російською, але в ній були і українські класи. Директором школи стала Ігнатович Олена Степанівна, дружина Кимлач В.М.

Йшов час. Школа розвивалася. Вчительський колектив завжди був професійним, згуртованим, новаторським. Вчитель військової підготовки Курбатов Георгій Якович був засновником дитячої військової ігри «Зарніца», котра стала відомою не тільки в Україні, а і в СРСР.

З 1970 по 1980 рік директором школи був Мухін Іван Іванович, який свою професійну діяльність продовжив на посаді заступника завідуючого Шевченківського районного відділу освіти, на якій перебував до пенсійного віку.

3 1980 по 1987 рік директорами школи були Олійник Микола Захарович, Кузьменко Володимир Іванович,

Гринь Людмила Дмитрівна

Микола Захарович зараз працює в обкомі профспілок, Володимир Іванович – директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Людмила Дмитрівна – директор загальноосвітньої школи №53 м. Запоріжжя.

До 1980 року школа мала такий вигляд:

В 1986 році до старої школи добудовано ще один 4-х поверховий корпус. Всі роки з часу існування – це загальноосвітня школа, в якій навчаються діти військового містечка і селищ Леваневського, Будівельників, Дніпровського, Грабарі, Кринички.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час управління школою Миколою Григоровичем Гужва, з 1987 по 2002 рік, школа набуває нових сучасних оборотів в підході до навчання.

В 1990 році школа стає експериментальним майданчиком з проблеми диференційованого навчання. І з 1991 року називається школою оптимальної інтенсивності навчання (СЗШОІН №19). За цей час педагогічний колектив опановує технологію навчання кожної дитини в силу її здібностей, нахилів та інтересів в межах внутрікласної диференціації, модульного навчання, спеціалізованих класів.

В 1997 році рішенням Шевченківської районної адміністрації №17 від 28 березня до складу школи приєднується 7-груповий дошкільний заклад № 289 (вул. Авраменко, 11), і реорганізовується в дошкільно-навчальне відділення № 1 та школу І-ІІ ступенів “Натхнення”. Відпрацьований механізм диференційованого підходу в навчанні втілюється і в цій філії школи. А головне – з’являється можливість педагогічному колективу супроводжувати процес освіти дитини з дошкільного віку і під час шкільного життя всіх ступенів, не порушуючи принципів наступності, поступовості, системності, послідовного ускладнення.

В 1998 році рішенням міської ради до складу школи приєднується 12 груповий дошкільний заклад № 275 (вул.Мікояна,6а) і реорганізовується в дошкільно-навчальне відділення № 3 і школу І – II ступенів. Філії школи №1 та №3 працюють за єдиними навчальними та річним планами роботи.

В 1999 році при головній частині школи Військбуд, 13 з’являється дошкільно-навчальне відділення № 4, в якому навчаються діти з 3-х до 6-ти років життя. Колишній д/с № 132, який знаходиться в селищі Креміно, є складовою частиною школи з 1976 року. В ньому розташовані: одна група вихованців дошкільного відділення та один клас – комплекс початкової школи. В літній період ця філія перетворюється в табір відпочинку та оздоровлення для дітей всієї школи.

Маючи таку структуру, школа в 1999 році рішенням Міської ради за №229/20 реєструється як школа – комплекс навчання та розвитку № 19. В цьому статусі вона працює по цей час.

У 2002 році відбулися зміни в керівному складі школи. Гужва Микола Григорович очолив Шевченківський районний відділ освіти, а директором школи стала Ганна Олександрівна Тандура, яка не тільки продовжила розпочату Миколою Григоровичем роботу, а й постійно працює над її вдосконаленням.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В 2004 році нашій школі виповнилося 50 років. На свято були запрошені колишні директори школи, ветерани педагогічної праці, представники шефських організацій та інші.

У мікрофона Гринь Людмила Дмитрівна.

Виступ учнів ЗНВК №19

В гостях – ветерани.

В цей день урочисто був відкритий шкільний музей.

В музеї класними колективами зібрана інформація про тих, хто навчався в нашій школі з моменту її заснування.

Цей музей зацікавлює не тільки випускників школи, педагогів-ветеранів, а і учнів школи, деякі з них можуть побачити в музеї фотографії своїх батьків.

З 20 квітня 2005 року за наказом міської ради школа стала називатися Запорізьким навчально – виховним комплексом №19 (ЗНВК №19).