Тренуємо мозок
Прокачати звивини, або як розвинути власний мозок
Ми дуже любимо говорити про важливість підтримки гарної фізичної форми та регулярних тренувань для тіла. Однак не менш важливо тренувати пам’ять, уяву, мислення. Як же їх тренувати? Головне правило – давати мозку незвичну, нову інформацію.
Ділимося лайфхаками, як розвивати пам’ять і підтримувати мозок в тонусі.
Міняйте руку і закривайте очі
Більшість повсякденних дій, таких як чищення зубів, одягання, приготування їжі, мозок робить на автоматі, економлячи сили. Можна його здивувати: наприклад, чистити зуби не правою рукою, як зазвичай, а лівою, або спробувати поснідати, періодично закриваючи очі.
Тренуйте тактильність
Спробуйте вивчити шрифт Брайля або навчитися на дотик визначати номінал монет.
Змініть імідж і зробіть перестановку
Мозок звикає до навколишнього оточення – розташування меблів в будинку і предметів на робочому столі, до відбиття в дзеркалі і набору звичного одягу. Не обов’язково проводити капітальний ремонт і радикально міняти зовнішність. Досить, наприклад, періодично робити невелику перестановку і, щоб «розворушити» сприйняття, пробувати нове в одязі.
Задіюйте нюх
Хороший спосіб, щоб змусити мозок працювати, – позбавити його від «ароматичної» рутини. Нюх – важливий канал для сприйняття дійсності. У нього теж потрібно періодично привносити щось незвичне, будь то нові парфуми або спеції при готуванні.
Використовуйте інші маршрути
Будинок – школа – дім. Цей маршрут може залишатися незмінним протягом років. Підсумок – мозок проходить його на автопілоті, абсолютно не втручаючись в процес. Спробуйте добиратися до школи різними способами і гарненько вивчити район, де живете, гуляйте там, де ще не були. А перед поїздкою в нове місце, заздалегідь уважно вивчіть карти і спробуйте дістатися до потрібної точки без підглядання в додаток з картами і підказок навігатора.
Замініть вилку на палички
Прийом їжі – теж рутина для мозку. Спробуйте освоїти нові навички! Все життя їсте виделкою? Візьміться за палички! Перший час буде складно, але це стане прекрасним тренуванням.
Рухайтеся асиметрично
Наприклад, спробуйте малювати на папері однією рукою трикутник, а іншою – квадрат. Або вісімку і зірочку. Загалом, фігури не повинні бути схожими одна на одну. Зобразити їх окремо не складе труднощів, але якщо робити це одночасно, мозок буде здивований.
Читайте кольорові слова
На зображенні для цієї вправи написані назви кольорів (назва і колір слова не збігаються). Потрібно назвати саме колір, а не читати текст. Це складніше, ніж може здатися на перший погляд. Спробуйте!
Вирішуйте головоломки
Судоку і кросворди теж корисні для тренування мозку, але за однієї умови: якщо ви вирішуєте їх нечасто. Якщо ж кожен день ви заповнюєте по десять судоку і відразу можете назвати столиці Мадагаскару, Мозамбіку і Сомалі, ці види головоломок для вас – рутина, і мозок до них вже звик.
Дивіться на таблиці Шульте
Таблиці Шульте – тренажер, який розвиває уважність, швидкість читання і покращує периферійний зір. Завдання – дивлячись в центр таблиці, як можна швидше знайти бічним зором усі числа від 1 до 25.
Виявляється, тренувати мозок легко, просто і навіть забавно. То ж, починаємо вже сьогодні!