5 способів зняти стрес за кілька хвилин

Якщо на роботі, переговорах, будинки вас раптово щось сильно роздратувало, викликало масу неприємних вражень, негативних емоцій, які не можна показувати, візьміть на озброєння прості поради від наших експертів, неврологів, психологів і йогів. Це допоможе швидше струсити негатив і переключитися на щось інше.

Перше і найголовніше: візьміть себе в руки і скажіть негативу грізне «СТОП!». Тобто виплесніть свої погані відчуття не на найближче оточення, а на внутрішнє роздратування. А ось заспокоїтися допоможе наступне:

  • Повільно зробіть глибокий вдих через ніс. Коли легкі під зав’язку наповняться повітрям, затримайте дихання на кілька секунд. Зробіть повільний видих через рот. Контроль на диханні дозволить заспокоїтися. А збагачена киснем кров допоможе зняти спазми судин, які можуть виникнути в якості реакції на стрес. Кожен наступний цикл вдих-видих допоможе частково зняти стрес. Можна робити як сидячи, так і стоячи. Але краще в розслабленому стані.
  • Розслабтеся. Повільно відпустіть м’язи обличчя, відкиньте вільно плечі. Подумки огляньте і трохи помасажуйте всі м’язи, починаючи від лицьових і шийних, закінчуючи попереком і литкових. Дихайте рівніше і глибше.
  • Спробуйте накласти на своє обличчя маску доброзичливості. Посміхніться собі в уявне дзеркало, відчуйте спокій.
  • Огляньте приміщення, нехай воно навіть тисячу разів знайоме, вдивіться в найдрібніші деталі, повторюючи про себе: «сіра полку, червона книжка, білі жалюзі, синя картина …». Уявна інвентаризація приміщення допоможе відволіктися від негативних думок. Налаштуйтеся на більш раціональне і спокійне сприйняття дійсності.
  • Якщо все це не допомагає, встаньте, вийдіть, наприклад, в туалет (ну або іншу кімнату, де ніхто не завадить). Там поставте ноги на ширині плечей, глибоко вдихніть і як би безвольно упустите руки вперед, розслабивши плечі і голову. Стривайте в такому положенні кілька хвилин, контролюючи дихання (вдих через ніс, видих через рот). Потім повільно підніміть голову, випряміть плечі, розправте грудну клітку. Як би наберіться рішучості.

В ТЕМУ
А заїсти тугу можна?

В першу чергу потрібно розуміти, що ми говоримо не про депресію (це серйозна хвороба, яку потрібно лікувати серйозними же препаратами), а саме про якомусь разовому, точковому, скажімо так, стресовому виплеск, – каже к. М. Н. , лікар-невролог Віктор Косс. – В організмі людини є два стресових гормону – кортизол і кортикотропін. Коли вони в нормі, то допомагають швидкості реакцій, роблять нас більш енергійними. Але якщо відбувається стресова ситуація і гормони викидаються масово, то після порушення настає період апатії. Тим більше якщо стресова ситуація сталася в першій половині дня, коли кількість стресових гормонів і без того вище (як правило, вони йдуть на спад у другій половині дня, тоді ми починаємо відчувати втому і апатію). І тоді важливо підтримати організм.

Добре допомагають продукти, що містять білок: молоко, кефір, йогурт, горіхи, нежирний сир. Чим хороші ці продукти – ними можна закусити, заїсти стрес без шкоди для фігури. Відмінно допомагають банани і гіркий шоколад. Ці продукти вчені називають не просто так – проводилися дослідження, які доводять, що така їжа допомагає виробленню ендорфінів – гормонів щастя, які допомагають тримати в узді гормони стресу.
Що ще допомагає:

  • помідори (завдяки лікопіну);
  • келих червоного вина (допомагає трохи розслабитися);
  • квасоля-бобові (джерело білка);
  • омлет або яєчня (знову ж білок);
  • нежирний сир (типу моцарели).
    Загалом, якщо раптом вас хтось довів, кращий варіант «нервового» перекусу – салат з моцарелли з помідорами і маслинами, заправлений оливковою олією.

А В ЦЕЙ ЧАС
Стрес заразний, як ГРВІ!
Виявляється, нам загрожують не тільки реальні віруси та інфекції, яких сирої взимку і без того багато. Нас може заразити пасивний стрес, запевняють вчені з Університету Гаваїв. І справді – він оточує нас постійно: незадоволені колеги, рефлексує чоловік (дружина), що переживає через оцінки дитина, начальник, що викликає на килим, – все це так звані первинні носії. До некторих пір вони не є небезпечними, але як тільки починають скаржитися або лаятися – все, вважайте ви заразилися вірусом туги.
Швидше за все «заражаються» жінки – адже вони емоційно восприимчивее до страждань близьких. До того ж, якщо доводиться переживати ці виплеск стресу щодня, а то й не один раз в день, то «жертва» починає сприймати негатив вже як власний. По суті – знижується здатність до опору, такий собі психологічний імунітет.

11 прийомів для покращення дисціпліни у класі
5 правил успішного співробітника
Previous Article
Next Article