Перший дзвоник відсвяткували у 7-б класі

Сьогодні в усіх школах України пролунали перші дзвоники. Вперше в історії  нашого навчального закладу свято повністю відбувалося в режимі онлайн. Учні 7-б класу Запорізької гімназії № 19 о 10.00 взяли участь в загальношкільному онлайн-заході, який підготував Центр виховних інновацій та особисто Єлькін Андрій Вячеславович  “Перший дзвоник 2022 в Запорізькій гімназії №19” (переглянути можна за покликанням: https://youtu.be/TvHQpVX-O0I ).  

О 10.30  учні зібралися на Перший у 2022-2023 н.р. урок. Темою уроку, який перетворився на інтерактивне дійство, стало гасло: «Ми українці: честь і слава незламним !».

Діти отримали можливість разом відчути приналежність до української нації, яка веде боротьбу за власне існування та збереження нашої держави.  Одним із завдань було описати свої асоціації до слова «війна». Діти обрали наступні слова, які дуже точно передають їхні відчуття: розлука з рідними, стрес, жах від тривог, хвилювання, страх від бомбувань, біль, кров, перестрілки, вибухи, руїни, страждання, жорстокість, битва народів, сум, збентеження. 

Одночасно вони дізналися, чому цю війну можна вважати війною за незалежність, яку наша нація веде вже 100 років. Також діти усвідомили, що українці мають власний історичний досвід розвалу декількох імперій. Сьогодні Україну надійно захищають її воїни та усі, хто власною працею наближають перемогу у тилу та за межами країни. Україна не залишилася з бідою наодинці, величезна підтримка від усього цивілізованого світу надходить щодня та постійно зростає. Діти вшанували пам’ять загиблих героїв та жертв цієї війни хвилиною мовчання. Виявилося, що вони гарно проінформовані про меми, народжені війною. І хоча заспівати «Червону калину» не дозволили технічні проблеми, послати один одному сердечко підтримки діти змогли.  

Учениця 7-б класу Вікторія  Бідна поділиться враженнями від першого навчального дня. «Ось і почався новий навчальний рік. Сьогодні ми повинні були зустрітися з однокласниками, новими вчителями, радіти та спілкуватися, починати відкривати для себе нові предмети. Але все змінила війна. Війна Росії проти нас. Обстріли, вибухи, ракети і сховища. І знову дистанційка, і знову ми усі на відстані один від одного. Але я щіро вірю у наших військових і у нашу перемогу! Сподіваюсь, що вже дуже скоро ми зможемо спокійно під мирним небом прийти до школи і далі пізнавати світ не на самоті». 

Після першого уроку було проведено виховну годину з питань безпеки під час навчання в умовах військового стану. Особливу увагу приділили поведінці при обстрілах,  безпеці в умовах інформаційної війни, мінній безпеці  та прийомах, які дозволяють зберегти психологічне здоров’я.

Учень 7-б класу Іванченко Олександр розповідає: «Почався урок, на початку у нас запитали особистий рівень стресу, що на мою думку дуже корисно. Також нам розповіли про серйозність впливу тривалого стресу на здоровя та провірені джерела правдивої української інформації щодо війни. Ми дізналися про  правила поведінки вдома та на вулиці при обстрілах. Потім провели опитування щодо безпечних дій у  різних  небезпечних ситуаціях. Дещо пояснили щодо  дистанційного навчання. На мою думку урок був потрібен, щоб запам’ятати елементарні правила безпеки та не робити у майбутньому помилок».

Бажаємо усім здобувачам освіти нашої школи витримки та натхнення у цьому навчальному році. 

Ми вільні ! Ми сильні ! Україна переможе!

Портал шкільної преси Запорізької гімназії №19 

Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Обережно: небезпека!»
Стартував новий 2022-2023 навчальний рік - онлайн-лінійка Першого дзвоника
Previous Article
Next Article