ЯК НАЛАШТУВАТИСЬ НА ПОЧАТОК НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Літні канікули – це чудовий період, після якого буває непросто повернутися до звичного та більш суворого режиму і налаштуватися на навчальний рік.
Особливим викликом це може стати для наймолодших школярів, які вперше підуть до школи.
Однак стрес від зміни розпорядку, певних обмежень та нових обов’язків можна зменшити.
Для цього хоча б за один-два тижні до 1 вересня варто розпочати з дитиною підготовку до навчання.
Як налаштуватися на початок навчального року та почати процес адаптації до іншого розкладу – розповідаємо в даній публікації.

Чому повернутися до навчання після канікул складно

Канікули – це час, коли дитина отримує більше свободи, вільного часу та звикає до нового, більш розслабленого темпу життя. Зрештою потім знову
повернутися до звичного щоденного ритму в навчальному процесі виявляється нелегко.
Крім того, під час канікул діти рідко розгортають підручники чи роблять вправи. Звичка до щоденного навчання послаблюється, дитина не має щоденної практики, тому інформація забувається і повертатися до школи стає важко, зокрема й через те, що доводиться багато чого згадувати.

Також за період відпочинку діти більше звикають розважатися та веселитися, а їхня мотивація до навчання знижується. Відтак потрібно трохи часу, аби бажання вчитися та докладати зусилля знову з’явилося.

Звичайно, згодом дитина входить у навчальний ритм і все це перестає впливати на неї так сильно. Однак аби цей процес не затягнувся на місяці, варто почати адаптацію до школи ще перед 1 вересня.

Створення навчального настрою

Створення відповідного настрою – це перше, що варто зробити. Дитина має усвідомити, що канікули добігають кінця і час готуватися до школи.
Особливо важливо це для першачків, які зовсім не знають, що саме на них чекає.
Аби надихнути дитину на навчання та задати відповідний тон, поговоріть із нею про наближення 1 вересня, спробуйте поставити цілі на навчальний рік, влаштуйте невелике родинне свято, яке буде присвячене початку підготовки до школи, приберіть і прикрасьте дитячу кімнату та поверніть чи вперше додайте туди шкільне приладдя. Словом, усе, що зробить процес підготовки до школи більш захопливим, аніж тривожним чи сумним, буде гарним початком адаптації.

Поступова зміна розкладу

Одна з найбільший проблем, із якою стикаються школярі після повернення з канікул, – це потреба налаштуватися на новий, більш суворий режим. І зробити це за 1 день просто неможливо, тож почати перебудовувати розклад бажано хоча б за один чи два тижні до 1 вересня. Для цього можна поступово починати засинати та прокидатися раніше. Робити це варто без поспіху, даючи організму час адаптуватися. Таким чином з кожним днем дитина все більше звикатиме до нового розпорядку та не матиме великих труднощів із прокиданням з початком навчальних буднів.

Придбання необхідних для навчання речей

Для багатьох дітей це чи не найбільш захопливий момент підготовки до школи. Водночас це ще й об’єктивно важливий процес, тож відкладати його на останні дні не варто.

Найкраще виділити кілька днів для того, щоб без поспіху придбати все необхідне, весело провести час на сімейних закупах і знайти саме те шкільне приладдя, яке тішитиме дитину та з яким вона хотітиме йти до школи.

Повторення матеріалу

Різкий перехід від відпочинку до навчання – це великий стрес для школярів. Саме тому краще поступово збільшувати кількість часу, який дитина витрачає на заняття щодня. Наприклад, гарним рішенням буде розпочати повторення матеріалу за кілька тижнів до 1 вересня. Не варто змушувати дитину відразу витрачати години на це. Почати буде достатньо з 10–20 хвилин на день, поступово збільшуючи
цей час.

До речі, не зайвим буде налаштувати таку рутину й для першачків. Звичайно, не потрібно влаштовувати їм повноцінні уроки. Натомість повторення літер, лічби та розвивальні ігри стануть гарним тренуванням для них перед початком навчального року.

Як виховати впевнену в собі дитину
Інформаційна презентація для батьків першокласників
Previous Article
Next Article