Гіперактивна дитина вдома

А рекомендації батькам по вихованню гіперактивних дітей ми можемо дати наступні:

 1. У відносинах з дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі”. Хваліть його в кожному випадку, коли він це заслужив, підкреслюйте навіть незначні успіхи. Пам’ятайте, що гіперактивні діти ігнорують догани і зауваження, але чутливі до найменшої похвали.
 2. Не вдавайтеся до фізичного покарання. Пам’ятайте, що ваші стосунки з дитиною повинні грунтуватися на довірі, а не на страху. Він завжди повинен відчувати вашу допомогу і підтримку.
  Спільно вирішуйте виниклі труднощі.
 3. Частіше говорите “так”, уникайте слів «ні» і «не можна».
 4. Якщо ви щось забороняєте дитині, постарайтеся пояснити, чому це робите.
 5. Доручіть йому частину домашніх справ, які необхідно виконувати щодня (ходити за хлібом, годувати собаку і т. Д.) І ні в якому разі не виконуйте їх за нього.
 6. Заведіть “Щоденник самоконтролю” і відзначайте в ньому разом з дитиною його успіхи будинку і в школі. Зразкові графи: виконання домашніх обов’язків, навчання в школі, виконання домашніх
  завдань.
 7. Введіть бальну або знакову систему винагороди (можна кожен хороший вчинок відзначати зірочкою, а певну їх кількість винагороджувати іграшками, солодощами або давно обіцяною поїздкою).
 8. Уникайте завищених чи, навпаки, занижених вимог до дитини. Намагайтеся ставити перед ним завдання, що відповідають його здібностям.
 9. Визначте для дитини рамки поведінки – що можна і що не можна. Вседозволеність однозначно не принесе ніякої користі. Незважаючи на наявність певних недоліків, гіперактивні діти повинні справлятися зі звичайними для всіх підростаючих дітей проблемами. Ці діти не потребують того, щоб їх не допускали участі вимог, які
  застосовуються до інших.
 10. Не нав’язуйте йому жорстких правил. Ваші вказівки повинні бути вказівками, а не наказами. Вимагайте виконання правил, що стосуються його безпеки і здоров’я, щодо інших не будьте настільки прискіпливі.
 11. Зухвала поведінка Вашої дитини – його спосіб привернути Вашу увагу. Проводьте з ним більше часу: грайте, навчайте, як правильно спілкуватися з іншими людьми, як вести себе в громадських місцях, переходити вулицю і іншим соціальним навичкам.
 12. Підтримуйте будинку чіткий розпорядок дня. Прийом їжі, ігри, прогулянки, відхід до сну повинні відбуватися в один і той же час. Нагороджуйте дитини за його дотримання.
 13. Вдома слід створити для дитини спокійну обстановку. Ідеально було б надати йому окрему кімнату. У ній має бути мінімальна кількість предметів, які можуть відволікати,
  розсіювати його увагу. Колір шпалер повинен бути не яскравим, заспокійливим, перевага віддається блакитному кольору. Дуже добре організувати в його кімнаті спортивний куточок (з поперечиною для підтягування і гантелі для відповідного віку, еспандери, килимок і ін.).
 14. Якщо дитині важко вчитися, не вимагайте від нього високих оцінок з усіх предметів. Досить мати гарні оцінки по 2-3 основним.
 15. Створіть необхідні умови для роботи. У дитини повинен бути свій куточок, під час занять на столі не повинно бути нічого, що відволікало б його увагу. Над столом не повинно бути ніяких плакатів і фотографій.
 16. Уникайте по можливості великих скупчень людей. Перебування в магазинах, на ринках і т. П. Надає на дитини надмірне збудливу дію.
 17. Оберігайте дитину від перевтоми, оскільки воно призводить до зниження самоконтролю і наростання рухової рухливості. Не дозволяйте йому довго сидіти біля телевізора.
 18. Намагайтеся, щоб дитина висипався. Недолік сну веде до ще більшого погіршення уваги і самоконтролю. До кінця дня дитина може стати некерованим.
 19. Розвивайте в нього усвідомлене гальмування, вчіть контролювати себе. Перед тим, як щось зробити, нехай порахує від 10 до 1.
 20. Пам’ятайте! Ваш спокій – найкращий приклад для дитини.
 21. Давайте дитині більше можливості витрачати надлишкову енергію. Корисна щоденна фізична активність на свіжому повітрі – тривалі прогулянки, біг, спортивні заняття. Розвивайте гігієнічні навички, включаючи загартовування. Але не перевтомлюйтеся дитини.
 22. Виховуйте у дитини інтерес до якого-небудь заняття. Йому важливо відчувати себе вмілим і компетентним в якійсь галузі. Кожному треба бути в чомусь “докою”. Завдання батьків – знайти ті заняття, які б вдавалися дитині і підвищували його впевненість в собі. Вони будуть “полігоном” для вироблення стратегії успіху. Добре, якщо у вільний час дитина буде зайнятий своїм хобі. Однак не слід перевантажувати дитину заняттями в різних гуртках, особливо в таких, де значні навантаження на пам’ять і увагу, а також, якщо дитина особливої ​​радості від цих занять не відчуває.
  Психологічний центр «АДАЛІН» http://adalin.mospsy.ru/l_02_07.shtml
Гіперактивна дитина у школі
Як покращити дисципліну в класі