Історія музею

Музей історії школи «Пам’ять поколінь»

Музей був заснований у 2004 році напередодні святкування 50-річного ювілею школи під безпосереднім керівництвом та при активній участі директора ЗНВК №19 Тандура Г.О.
Разом з класними керівниками учні школи провели величезну роботу зі збору, реставрації та оформленні великої кількості материалу про історію нашої школи, яка утворилася після злиття української школи № 19 та руської школи № 49 у 1954 році.

З вересня 2004 року по 2019 рік роботою музею керувала вчитель історії Бутко Ірина Володимирівна.

Експозиція шкільного музею «Пам’ять поколінь» включає наступні розділи:

Історія становлення школи

На стендах та вітринах представлені документи, фотографії, які свідчать про найбільш значущі події в історії школи з моменту її відкриття до нашого часу. В музеї представлена діяльність дев’яти директорів школи: Долина С.М., Кимлач В.М., Ігнатович О.С., Мухін І.І., Олійник М.З, Кузьменко В.І., Гринь Л.Д., Гужва М.Г., Тандура Г.О. Основні події та зміни, які відбулися під час керівництва школою, внесок кожного з них в історію нашого учбового закладу представлені в численних документах та фотографіях. Наш музей зберігає в пам’яті поколінь імена вчителів-ветеранів, які віддали та віддають школі свою енергію, знання та любов до дітей. В музеї створена картотека, в якій узагальнені усі відомості про ветеранів, що дає можливість нам не тільки пам’ятати, але й турбуватися про кожного з педагогів.

Історія туризму та спорту

Велику роль в школі для фізичного розвитку учнів відігравали туризм та спорт. Учні школи багато подорожували країною та брали участь у різноманітних турнірах та змаганнях районного, міського та республіканського рівня, неодноразово будучи призерами, про що свідчать кубки, дипломи та грамоти, які є в експозиції.

Одним з засновників гри «Зарниця», яка була улюбленою для мільйонів школярів, був вчитель НВП нашої школи Курбатов Георгій Якович.

Історія створення організації «Республіка Мрія»

Особливе місце в музеї відведено стенду, який присвячений дитячо-юнацькій громадській організації «Республіка Мрія», яка була створена 19 жовтня 2002 року за ініціативою директора ЗНВК № 19 Тандура Г.О. Засновником та куратором організації «Республіка Мрія» є вчитель хімії Єлькін А.В. До складу Республіки входять учні всієї школи. На стенді розміщені: символіка організації, фотографії, які відображують повсякденне життя громадян республіки, призи та грамоти за участь у проекті «Вісник Мрії – новий формат» ЗНВК № 19.

Наші досягнення

Окремий стенд розповідає про участь та перемоги наших учнів в театральних конкурсах, спортивних змаганнях та турнірах, олімпіадах. Можна ознайомитись з великою кількістю грамот, якими нагороджені наші призери.

У 2011 році музей поповнився новими стендами:

1. Наші вчителі
  2. Наша адміністрація
  3. Наші вчителі- ветерани

На цих стендах розміщені фотографії вчителів та адміністрації, які працювали та працюють в теперішній час у ЗНВК № 19.

В музеї розроблені такі тематичні екскурсії:

1. Оглядові екскурсії для учнів початкової, середньої та старшої школи.
  2. Історія становлення школи.
  3. Історія шкільних традицій.
  4. Наші вчителі-ветерани.
  5. «Республіка Мрія».
  6. Наші досягнення.

Екскурсії проводяться учнями, які входять до активу музею.

В теперішній час готується відкриття двох нових експозицій:

• Випускники, якими пишається школа.
  • Наступність поколінь.

Зали музею:

Шановні випускники!

Школа завжди рада бачити вас! Якщо ви можете поповнити експозиції музею своїми фотографіями зі шкільного життя, щоденниками, шкільними зошитами та іншими матеріалами, то ми з радістю приймемо цей дар. Якщо ви готові поділитися своїми спогадами про шкільне життя, ваших досягненнях або досягненнях ваших однокласників – чекаємо на вас!