35-а річниця Чорнобильської трагедії
Бувають на землі такі події, які перевертають повністю життя людей. До таких трагедій відноситься і Чорнобильська катастрофа – аварія, рівної якій за останні роки відшукати неможливо.
В середині минулого століття з’явилася нова галузь народного господарства – ядерна енергетика. Одна з атомних станцій була зведена в 160 км від м.Києва на березі річки Прип’ять біля невеликого містечка Чорнобиль. Для працівників станції збудували сучасне місто, який так і назвали – Прип’ять. Населення міста до аварії на ЧАЕС становило 50000 чоловік, в тому числі 15000 дітей.
Будівництво станції закінчили в 1984 році і всього через 2 роки тут трапилася найбільша аварія.
В ніч на 26 квітня 1986 року в 24 хвилини другого Чорнобильську атомну станцію потрясли два потужні вибухи. Дозиметри зашкалюють, вимірювати рівень радіації неможливо. Директор посилає начальника зміни в реакторний зал, подивитися що сталося. Перші жертви вибуху вмирають через кілька хвилин після вибуху. Темно коричневі тіла відвозять машини швидкої допомоги, а країна мирно спить і ще не знає, що відтепер і назавжди в їх життя увійде Чорнобиль.
Катастрофа зруйнувала 9 мільйонів життів, половина з яких діти молодше 5 років. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу, яка накрила майже всю Європу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.
В радіусі 30 км від реактора вважається територією відчуження, де жити не можна. До сьогодні ця зона залишається пусткою.
Ліквідацією наслідків аварії займалось 600 тисяч осіб. Зруйнований блок накрили саркофагом.
За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце.
Пожежники, медики, військові, правоохоронці, представники багатьох інших професій з усіх регіонів нашої держави ціною власного здоров’я і самого життя відвернули смертельну для усього людства ядерну загрозу. Низький уклін і вічна дяка їм за це.
Треба пам`ятати, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.