10.12 - Мацакову Олену Василівну

17.12 - Юдіну Світлану Володимирівну

21.12 - Єременко Вікторію Володимирівну

31.12 - Довбню Олександру Олександрівну

Поради батькам, що робити, якщо ви дізналися, що ваша дитина спробувала якийсь наркотик?

Коли дорослі дізнаються про те, що підліток спробував наркотики, вони часто впадають у паніку, а їхня реакція коливається від провини  («Раніше мені треба було думати про дитину») до злості («Він у мене ременя отримає і з дому не вийде»). Але ні пасивність, ні агресивність не допоможуть підлітку. Якщо вже так трапилось, потрібно пам'ятати дві речі:

• Експериментування далеко не завжди веде до залежності.
  • Ви можете використати свій батьківський вплив, щоб запобігти переростанню експерименту у звичку.

За даними всеукраїнського опитування, 14% пятнадцятирічних підлітків випалили за своє життя всього одну-дві сигарети. Тобто кожна сьома дитина, яка вирішила спробувати палити, пересвідчилася, що це дійсно бридко, і більше не має наміру продовжувати це заняття. Не всі це знають, але нелегальні наркотики під час першого вживання, як правило, також викликають неприємну реакцію.

І тут важливо кому повірить підліток – собі, своєму організму, або групі однолітків, які переконають його, що «треба набратися сили волі» й пригнітити природну реакцію організму в ім'я якогось «кайфу». Дуже важливо поговорити з підлітком у той час, коли він почав експериментувати, і детально розпитати його про ті відчуття, які він пережив.

Одноліткам він може сказати, що все було класно, але якщо ви по доброму розпитаєте його, він розкаже вам істинну реакцію. І тоді спробуйте спрямувати його міркування в тому напрямі, щоб він став довіряти не словам (чиї вони б не були, ваші чи його однолітків), а собі, своєму організму.

Дозвільна людина - точно годинник без стрілок. Ф.Купер

тел. 721-42-68