03.08 - Ланг Iрину Iванiвну

18.08 - Мусієнко Катерину Ігорівну

28.08 - Євченко Тетяни Вячеславівни

До Дня початку кримського спротиву

26 лютого для учнів 8-9 класів було проведено тематичний урок, до Дня початку кримського спротиву. Метою проведення уроку стало  знайомство учнів із сучасними подіями в історії Української держави 2014-2016 рр., підвищення патріотичного духу в молоді, поширення правдивої інформації про участь мешканців Кримського півострову в обороні своєї землі від агресора.

Вчитель історії Старова І.В. познайомила учнів з основними етапами розвитку Кримського півострова з давніх часів до сьогодення. Цікавість учнів визвала розповідь про нелегку долю корінного народу Криму - кримських татар, які втратили власну державу наприкінці 18 сторіччя, були депортовані сталінською владою у 1944 році та змогли повернутися додому тільки наприкінці 80-х років 20 сторіччя.  Також учні познайомилися з хронологією окупації автономної республіки Крим російськими військами навесні 2014 року.

Сьогодні російська влада подає процес приєднання Криму як одноголосне рішення його населення, але з початку окупації мітинги та акції проти анексії  проходили щоденно в різних місцях Криму. Постійним місцем акцій протесту став парк ім.. Т.Шевченко у місті Сімферополі. Також проходили постійні пікети біля блокованих військових частин. Часто перед «зеленими чоловічками» та «самообороною» ставали жінки та люди похилого віку. Для багатьох з учнів стало відкриттям повідомлення про події  26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, коли понад 14 тисяч кримчан виступили за єдину державу, за свою Батьківщину – за Україну. Серед мітингувальників  були представники різних народів, які мирно жили на півострові у складі України, але особливий патріотизм проявили саме кримські татари. Також діти узнали про рух «Жінки за мир», виступи окремих активістів, постійний спротив окупаційній владі сьогодні. Особливу повагу викликалє позиція тих українських військових, які залишилися вірними присязі та проявили витримку та мужність у важкі дні березня 2014 року.

Сьогодні усі розуміють, що міжнародне співтовариство та Україна ніколи не погодиться з тим, що Російська федерація порушила міжнародне право, власні зобов’язання та анексувала Крим. Більшість громадян України сприймають цю землю, як тимчасово окуповану, але саме для кримськотатарського народу настали часи нових випробувань. Не визиває сумніву той факт, що народ, який зміг повернутися через 70 років на батьківщину, подолає будь які перешкоди на шляху до щасливого життя на власній землі. І українці на цьому шляху завжди будуть разом із кримськими татарами, у яких знову можуть забрати найцінніше, що є у житті людини – Батьківщину.

Кріпися, народе!

Ти не один, у кого на серці біль втрати.

Сумує в скорботі рідний твій Крим.

Тримайся, мій сонячний брате!

Всміхнися крізь сльози, в себе повір

Багатостраждальний народе!

Окрилений духом неба та гір

Ти встоїш в буремну негоду !

Чи не зайнятий справою людина ніколи не може насолодитися повним щастям, на обличчі нероби ви завжди знайдете відбиток невдоволення і апатії. Г. Гейне