03.08 - Ланг Iрину Iванiвну

18.08 - Мусієнко Катерину Ігорівну

28.08 - Євченко Тетяни Вячеславівни

Паляниця

У цьому році «Запорізький обласний Центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради запропонував учням Запоріжжя та області взяти участь  у обласному етапі  Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця».

Під час підготовки до участі у фестивалі вихованці, учні, педагоги та батьки філії № 3 ЗНВК № 19  створили власними руками експонати, які стали основою куточку бережливого відношення до хліба. Це різноманітні хлібні вироби (короваї, українські паляниці, різноманітна випічка з патріотичною символікою, снопики зернових культур), яки разом з рушниками, оберігами, фотографіями стали єдиною експозицією у кабінеті 3-а(ф) класу.

Куточок получив назву «Українська паляниця», девізом обрано слова «Від зернини- до хлібини».

Керівником проекту стала вчителька географії та екології рідного краю Приходько Валентина Іванівна. Активну участь у створенні експозиції брали класоводи 3 та 4 класів Мозгіна Наталя Євтихіївна та Джгаркава Лідія Григорівна, вихователі дошкільного відділення. Кращій експонат – сноп хліба, створенний з тіста, який став учасником обласного етапу фестивалю, виготивила Айкіна Яна Олександрівна - працівник закладу та мати учениці 7-б(ф) класу.

Було зібрано фотоматеріали, матеріали, що відображають зв'язок з історією, обрядами степової місцевості, відродженням традицій випікання хліба та короваїв  на Запорізькій землі. Учнями створено буклети, в яких зібрано прислівя та приказки про хліб, загадки, прикмети на добрий врожай. Особлива увага приділялася у буклетах пропаганді відповідального ставлення до хліба та поваги до праці хліборобів.

Розпочато роботу з підготовки екскурсій по куточку, які будуть проводити учні 7-х класів. У перспективі роботи куточку - збір розповідей про знаних хліборобів Запорізької області, проведення екскурсій на придприємства міста, профорієнтаційна робота, щодо інформування учнів про сучасні професії, які повязані із хлібом,

Окремий куточок присвячений трагедії Голодомору 1932-33 років на Україні. У памяті українського народу память про жертви тих страшних часів повинні залишитися назавжди.

Педагоги надали на конкурс власні сценарії проведення масових заходів та свят з питань пропаганди хліборобської професії, формування творчої особистості - справжньою господаря землі - здатного працювати в нових ринкових умовах.

Неробство і байдикування шукають порочності і тягнуть її за собою ... Гіппократ