Просимо підтримати проект №72 з благоустрою тротуарів біля ЗНВК №19 та дошкільного підрозділу!

02.09 - Михайлову Веру Викторовну

18.09 - Лещенко Анжелику Николаевну

Шевченківські свята на філії № 3

Встань, поете ,подивися

на поля просторі,

колоситься там пшениця,

наче синє море.

Україна твоя вільна,

вже панів немає,

і народ наш український

сам шлях обирає.

І в сім’ї народів славних,

в сім’ї вольній, новій

тебе згадує, поете,

незлим тихим словом!

Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня в ЗНВК № 19  відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківськими святами. Учителі готують і проводять тематичні уроки, бесіди, літературні години, інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко», літературні читання «Вінок Кобзареві!». Школярі пишуть твори, створюють презентації, створюють малюнки до творів Т.Г.Шевченка. Через спілкування з творами Великого Кобзаря  учні «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

У цьому році для учнів 9 класу вчителем історії Старовою І.В. було проведено урок-презентацію «Міфи навколо Шевченко», під час якого було організовано обговорення найбільш типових мифів, пов’язаних із особистістю та творчістю Т.Шевченка.

Вперше на філії для учнів було організовано Шевченківський квест, який проведено у день народження Шевченко 9 березня. Кожен клас підготував команду з 5 учнів, яки повинні були пройти 6 тематичних станцій. Вчителі  підготували завдання для наступних станцій: «біографічної», «художньої», «біологічної», «музичної», «літературної» та «вінок Кобзареві». На кожній станції учні отримували за успішне виконання завдання строчки з вірша Кобзаря. За підсумками квесту переможцями стали відразу 5 класів з 7 класів-учасників!

10 березня для учнів 1-4 класів учасниками квесту було проведено невеличкий концерт, на якому прозвучали вірші та пісні Т.Г.Шевченко.

Лінь - це іржа розуму і тіла; ключ, яким часто користуються, завжди блищить, як новий. Лінь починається павутинними путами, а кінчає залізними ланцюгами. Б. Франклін