02.07 - Кокорину Елену Николаевну

20.07 - Сергееву Галину Витальевну

26.07 - Шумову Ирину Георгиевну

Памятаємо! Перемагаємо!

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
   В. Симоненко

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. Ці дні присвячені пам’яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

У ЗНВК № 19 на філії № 3 під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» 8 травня було проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення та Дню Перемоги над нацизмом. Метою заходів  було виховання в учнів почуття патріотизму, поважного відношення до історичної пам’яті свого народу.

Для учнів 1-9 класів були проведені   уроки  пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», на яких педагоги висвітлили  події Другої світової  війни та внесок України в Перемогу над нацизмом. Під час виховних годин  учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від нацизму, про  нелегке життя в тилу. Напередодні учні виготовили символи перемоги  та пам’яті – червоні маки.

Саме учні філії № 3 запровадили традицію покладання квітів   до меморіалу біля гімназії № 93. Цього року по два представника від кожного класу, разом із вчителями, поклали червоні гвоздики до пам’ятника воїнам, які визволяли наше місто в 1943 році. Символічно, що він розташований на вулиці, яка названа на честь Героя Радянського Союзу Михайла Полякова, який загинув в боях за звільнення нашої області від німецько-фашистських загарбників.

Для учнів 6-9 класів проведено вечір пам’яті жертв Другої світової війни під час якого було вшановано пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину.

Нам легше придбати лоск всезнання, ніж ґрунтовно опанувати невеликим числом знань. Л. Вовенарг