03.04 - ​Ігнатову Надію Сергіївну

23.04 - Малишенко Світлану Анаталіївну

25.04 - Дорошенко Ірину Володимирівну

30.04 - Міщенко Олену Миколаївну

Інтернет повинен бути безпечним для дітей - впевнені педагоги школи

Міжнародний день безпечного інтернету (Safer Internet Day) був заснований Єврокомісією у 2004 році й традиційно святкується у перший вівторок лютого. Цього року до  Дня безпечного інтернету, який  проводиться 5 лютого, долучилися понад 130 країн з усього світу. В Україні більше 1240 організацій зареєструвалися на участь у Дні. Усі заходи відбуваються зі слоганом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». А їх головна мета - залучити кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

На філії № 3 заходи до цього дня проводилися на минулому тижні. Педагоги активно використовували в роботі посібник із цифрового громадянства й безпеки «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість», який містить тренінги з навчання дітей обережного використання особистої інформації, попередження загрози  фішингу, вміння безпечно спілкуватися в мережі.

Учням  6-аф класу про небезпеки в інтернеті  розповіли дев'ятикласники: Юліанна Темченко, Женя Калушко та Аня Мірошниченко. Старшокласники розповіли про кібер-буллінг, шахрайство, а також про вплив інтернет контенту на психіку підлітка. Один з висновків заняття - віртуальна гра не повинна замінювати здорове спілкування, справжніх друзів. Учні приготували тест, відповівши на питання якого, діти  дізналися наскільки кожен готовий до безпечної роботи в Всесвітній павутині. Виявилося, що тільки чверть учнів знає про загрози та заходи з ефективного захисту в Інтернеті. Також Юліанна розповіла учням 6 класу про ризик порушити свій зір, якщо не дотримуватися гігієнічних правил користування комп'ютером, мобільним телефоном.

Для учнів 2-аф класу класний керівник Каптюх Т.В. провела тематичну виховну годину, під час якої розповіла про шахрайство в мережі, можливість злому паролів та доступу до особистої інформації. Також педагог застерігала учнів від спілкування з небезпечними незнайомцями в соціальних мережах.

Учениці 9 класу Прудченко Вікторія та Кудревич Софія розповідали учням 3 класу про небезпеки в інтернеті через вікторини, загадки, практичні завдання.

У 7 класі класний керівник Тарасенко І.В. провела з учнями тематичну виховну годину. Для учнів 8 класу на уроках з «медіа культури» вчителем Старовою І.В.  організовано проведення тренінгів, перегляд відео роликів, виконання практичних завдань. Учні 9-аф класу пройшли тестування з теми «Безпечний інтернет» на уроці інформатики.

Стежити за Днем безпечного інтернету та його заходами як в Україні, так і в світі, можна за хештегами  #SID2018 та  #SaferInternetDay  у соціальних мережах. Нагадаємо, соцмережа Facebook запустила  портал для батьків, який має допомогти їм навчити дітей безпечно користуватися соцмережами. На порталі представлено кілька розділів: перші кроки у Facebook, правила безпеки та окремо винесені «Поради для батьків» та «Поради експертів».

Бути людиною - значить не тільки мати знання, але і робити для майбутніх поколінь те, що передували робили для нас. Г.Ліхтенберг