04.02 - Болкову Зінаїду Василівну

18.02 - Тандуру Ганну Олександрівну

21.02 - Бей Володимира Івановича

Щодо проведення «Тижня протидії булінгу»

Запорізький навчально-виховний комплекс № 19 Запорізької міської ради Запорізької області

Щодо проведення «Тижня протидії булінгу»

На виконнання Указу Президента України від 14.11.2017 №361 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 №155 «Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» Міністерство юстиції ініціювало протягом 10-14 вересня Тиждень протидії булінгу в рамках інформаційної кампанії СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Булінг – серйозна та вкрай гостра проблема сучасності. За даними дослідження UNICEF UKRAINA на 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом(були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають що це нормальне явище.

13.09.2018  на філії №1 ЗНВК №19 в рамках інформаційної кампанії СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» був провединий урок для учнів 3-4 класів «СтопБулінг». Метою цього уроку було вироблення нульової толерантності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.

З учнями були проведені: вправа «Метод розтановки сил», перегляд відеороликів про булінг, обговорення теми Булінг, гра «Це булінг?», робота з формулою «stop-talk-walk», гра «Павутинка». Було обговорення, шо саме називають булінгом, як його розпізнати і що робити в складних ситуаціях, та звертатися за допомогою до дорослих(вчителів, шкільного психолога, батьків).

Всі діти були активні, вступали в діалог, у кожного учня була нагода виразити своє ставлення щодо розглянутого питання. Проводила урок сотрудник Мін’юсту Аніщенко Тетяна Сергіївна, допомогу в проведенні оказали завуч, вчителі і шкільний психолог.

Шкільна психологічна служба в ролі Іщенко Ольги Миколаївни постійно проводять психологічні заняття з учнями, дошкільним відділенням, психологічну підтримку окремим учням, корекційну роботу, ведеться робота з дошкільним відділенням по адаптацій, адаптації учнів 1-го класу. Ведеться планомірна робота в підтримці доброзичливих відносин у колективі.

Лінь, звичайно, найбільша перешкода до розвитку наших здібностей. Е.Делакруа