• Наші вихованці

21.02 - Бей Володимира Івановича

День Соборності

Важлива дата української історії

Усі українці в цілому світі відзначають це велике свято – день Соборності. 22 січня 1918 року Україна проголосила себе на майдані Святої Софії у Києві самостійною, вільною, єдиною  державою.

Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть народ та землі України  були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. І ось настав день, за який українці довго боролись. День соборності України почали відзначати з 1999 року коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня встановлено Днем Соборності. Це свято показує, що усі ми – діти однієї України, і бажаємо жити в згоді-злагоді.

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам твою історію творить!

Про виникнення цього свята говорили учні четвертих класів під час проведення години цікавих повідомлень в шкільній бібліотеці. Разом діти згадали символи нашої  держави, відповіли на запитання вікторини. Бібліотекар Оверчук Л.В. розповіла про основні етапи становлення української державності. Діти ознайомились з матеріалами книжкової виставки з даної теми. Цікавим був перегляд документального фільму «День Соборності України».

Учні ще раз переконались, що треба знати й цінувати історію своєї країни, щоб будувати краще майбутнє.

Неправильне знання гірше, ніж незнання. А. Дістервег