• Наші вихованці

16.01 - Калошину Тетяну Миколаївну

26.01 - Єременко Валентину Володимирівну

30.01 - Параскевич Олену Володимирівну

Екологічне виховання дошкільників засобами «Лепбук» технології

14 грудня 2017 року на філії №3 ЗНВК №19 відбулося друге засідання районного методичного об'єднання вихователів ДНЗ з питань екологічної освіти дітей дошкільного віку Шевченківського району міста Запоріжжя, темою, якого стало «Екологічне виховання дошкільників засобами «Лепбук» технології».

В ході засідання розглядались наступні питання:

• створення та наповнення екологічних «лепбуків»;
  • використання лепбуків в роботі над екологічним проектом;
  • проект «Таємниця дерев»; пошуково – дослідницька діяльність дітей старшого дошкільного віку з використанням лепбуків. (з досвіду роботи).
  • практична частина (перегляд навчально - виховної діяльності з дітьми старшої групи №7, майстер—клас з виготовлення лепбуків)

Вихователь дошкільного підрозділу філії №3 Юлія Чухрай ділилася досвідом з питань формування екологічних компетенцій під час організованої та повсякденної діяльності дітей дошкільного віку. Вона переконана, що найбільш вдалою технологію для цього є проектна. Під час реалізації дослідницького проеку лепбук «Дерева» діти старшої групи були активними учасниками, а не слухачами, набуваючи при цьому не тільки знання, а що найголовніше – компетенції.

Керівник районного методичного об'єднання вихователь-методист філії №3 Людмила Федченок, провела майстер-клас з виготовлення лепбуків, під час якого звернула увагу педагогів на те, що створюючи лепбук с дітьми дошкільного віку у дошкільників розвиваються універсальні вміння, а саме вміння:

планувати майбутню деяльність;

домовлятися з однолітками;

розподіляти обов’язки;

шукати потрібну інформацію, систематизувати її з педагогом;

самостійно  пояснювати;

приймати власні рішення,  спираючись на надбані знання і вміння;

використовуючи усне мовлення, висловлювати своє бажання.

Засідання пройшло в дружній атмосфері, слухачі отримали рекомендації, щодо екологічного виховання дошкільників засобами «Лепбук» технології».

Хто розраховує забезпечити собі здоров'я, перебуваючи в ліні, той чинить так само безглуздо, як і людина, яка думає мовчанням удосконалити свій голос. Плутарх