• Наші вихованці

23.04 - Малишенко Світлану Анаталіївну

25.04 - Дорошенко Ірину Володимирівну

30.04 - Міщенко Олену Миколаївну

Проект ОБСЄ "Підвищення спроможності України реагувати на загрози хімічного характеру"

Відпрацював у проекті ОБСЄ «Підвищення спроможності України реагувати на загрози хімічного характеру». У прифронтовій Костянтинівці разом з представництвом ОБСЄ в Україні та Державною службою з надзвичайних ситуацій в Донецької області вчора провели регіональний семінар для методистів освітян з різних районів Донеччини.

Моїм завданням в рамках цього семінару було проведення показового (відкритого) уроку для учнів 8-9 класів на тему «Техногенні хімічні загрози в нашому житті: причини, наслідки, правила поведінки». Намагався показати різні форми та методи ознайомлення учнів з причинами та наслідками хімічних аварій, основними заходами щодо забезпечення хімічної безпеки населення. Ризики та виклики, пов’язані з можливими аваріями на хімічних підприємствах, для цього регіону наразі дуже актуальні. Не припиняються обстріли територій з боку божевільних мілітаристських формувань. Тому важливо на високому професійному рівні, спираючись на сучасні знання з забезпечення хімічної безпеки, впроваджувати системні підходи щодо формування компетенцій школярів – тих компетенцій, які потрібно застосовувати в умовах надзвичайних ситуацій, особливо при аваріях на підприємствах хімічної промисловості.

Захід вийшов дуже масовим - в ньому взяли участь понад 60 педагогів. Урок пройшов на "відмінно". Учні Костянтинівській загальноосвітньої школи №3 вразили особливо - дуже виховані, розумні, активні, зацікавлені, чуйні. Подивіться на світлинах, які вони класні. Дуже приємно було з ними працювати на уроці.

Величезна подяка вчителям, професійні зусилля яких відчувалися на кожному етапі уроку. Також висловлюю свою вдячність колегам, які так уважно спостерігали за ходом уроку. Спасибі за експертну оцінку. Чесно кажучи, навіть не очікував отримати стільки доброзичливих і позитивних відгуків відносно структури уроку, методів и форм, які були застосовані, ефективності авторського уроку в цілому. Щиро дякую експертові проекту, координатору напрямку з хімічної безпеки ВЕГО "МАМА-86", Цигульовій Ользі, з якою ми розробляли методичні рекомендації для учасників семінару. Підтримка відчувалася дуже потужна. Спасибі організаторам (представництву ОБСЄ в Україні) та приймаючій стороні (Міській бібліотеці міста Костянтинівка Донецької області) !!!

Продовжуємо працювати, визначаємось у пріоритетах, не зупиняємось! Діємо! Йдемо вперед! )

Андрей Елькин

Крім вищої освіти треба мати хоча б середню сообразітельность.Н. Леонов