Просимо підтримати проект №72 з благоустрою тротуарів біля ЗНВК №19 та дошкільного підрозділу!

02.09 - Михайлову Веру Викторовну

18.09 - Лещенко Анжелику Николаевну

Екологічний проект як частина виховного простору школи

На філії № 3 у поточному навчальному році реалізується екологічний проект «Друге життя для сміття». Координатором та автором проекту стала вчитель математики Походєєва Світлана Сергіївна. Головна мета екологічного проекту - це  впровадження досвіду роздільного збору твердих побутових відходів в Запорізькому навчально-виховному комплексі № 19. Педагоги, які беруть участь у проекті, поставили собі наступні завдання: підвищити рівень обізнаності та екологічної свідомості учнів, вихованців, їх батьків та робочого колективу школи; повернути вторинні матеріальні ресурси до сфери виробництва і споживання; створити матеріальний фонд, кошти якого можуть спрямовуватись на заохочення учасників проекту, вирішення екологічних проблем школи та благоустрій пришкільної території; скоротити споживання первинних природних ресурсів; значно знизити потік відходів на захоронення, і, отже, знизити навантаження на природне середовище. Завдання досить амбіційні, але, практика продемонструвала, що реальні для реалізації.

Останнім часом компанія «Umwelt Запоріжжя», яка виграла тендер на вивезення твердих побутових відходів в нашому місті,  практично повністю прибрала контейнери для збору пластику, що зробило неможливим роздільний збір сміття мешканцями міста. Тому актуальною є необхідність роз’яснювати та проводити інформаційні заходи для різних категорій населення, розповідаючи їм про ту економічну, екологічну та естетичну вигоди, які вони отримають розділяючи сміття. Екологічно свідомих людей треба виховувати з дитинства, тому інформування школярів молодшого шкільного віку є невід’ємною складовою освітньої програми щодо стимулювання та супроводу роздільного збору сміття в м. Запоріжжя.

На першому етапі у жовтні-листопаді 2016 року було організовано проведення конкурсу зі збору макулатури «Паперовий бум» серед учнів початкової та середньої ланки філії №3 ЗНВК № 19. Проведено інформаційну компанію серед педагогів та учнів, їхніх батьків, установлено коробки для зборів макулатури, проведено збіори макулатури. Переможцями 1 етапу проекту  стали учні 4-а(ф) та 7-а(ф) класів, які отримали подарунки на святкуванні підсумків 1 семестру в січні 2017 року. У січні було залучено до проекту вихованців дитячого садка філії № 3 та вихованців і школярів філії №1 ЗНВК № 19. Завданням було не обмежуватися акцією, а зробити процес збирання в школі використаного паперу постійним.

У січні 2017 року проводилась підготовча робота з проведення кампанії щодо збору пластику (пляшок та кришечок). Інформаційна кампанія щодо шкоди пластику та необхідності його окремого збору серед учнів та вихованців була організована у формі усного журналу та розповсюдження інформаційних  листівок. Закуплено контейнери для збору пляшок з пластику та установлено в усіх класах філії № 3. Учням запропоновано збирати, а не кидати у сміття, пластикові пляшки, які будуть здаватися на вторинну переробку.

У січні також почався третій етап проекту щодо утилізації використаних батарейок. Остаточно переможців проекту буде визначено у травні 2017 року. Участь у проекті допомагає  привчати дітей до роздільного збору твердих побутових відходів, підвищує рівень екологічної грамотності учнів, вихованців та батьків. Завдяки проекту школа отримує кошти на екологічну діяльність та заохочення дітей до участі в екологічних акціях.

Але найголовнішим є те, що діти, їх батьки, педагоги школи назавжди змінять своє ставлення щодо питання зборів сміття та екології міста в цілому. Велика кількість людей, включаючи і діточок, тепер знають, що власними зусиллями вони зможуть вирішувати проблеми екології як власного міста, так і планети в цілому. І навіть, залишаючи школу, ці люди, сподіваємося, будуть опікуватись екологією. Зробити наше життя кращим не так важко, і ми власним прикладом підтверджуємо це. І ми щиро сподіваємося, що наша ініціатива стане прикладом для інших шкіл, а зрештою і правилом життя для кожного школяра та мешканця нашого міста.

Вік живи - вік учись, дурнем і помреш. Російське прислів'я.